تبلیغات
گیاهان طلایی - علاقمند به خرید محصولات کشاورزی بسته بندی شده ایران هستیم
گیاهان طلایی
پنجشنبه 13 خرداد 1389

علاقمند به خرید محصولات کشاورزی بسته بندی شده ایران هستیم

پنجشنبه 13 خرداد 1389

نوع مطلب :اخبار، 

ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات غذایی و کشاورزی است و گرجستان علاقمند است که محصولات کشاورزی را به صورت بسته بندی شده به کشورش وارد کند.

به گزارش خبرنگار ایانا، وزیر کشاورزی گرجستان که همراه با هیاتی از بخشهای مختلف کشاورزی به ایران سفر کرده است، در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی ایران و سایر مدیران بخش دولتی و خصوصی گفت: در حال حاضر قدمهای مثبتی در رابطه با ارتباطات بین دو کشور و در زمینه همکاریهای مختلف از جمله کشاورزی برداشته شده است.

باکو رکوزرلی افزود: آمارهای منتشرشده نشان می دهد ظرفیتهای دو کشور ایران و گرجستان در زمینه مبادلات کشاورزی حداقل 10 برابر مقدار فعلی است که امیدوار هستیم با توسعه این همکاریها سود بسیار خوبی عاید دو کشور شود.

وی با اعلام اینکه کشور گرجستان در برخی از محصولات صادرکننده است، خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم هرگونه مواد غذایی را از ایران تحویل بگیریم.

رکوزرلی با اشاره به پیشرفتهای قابل توجهی که در بخش کشاورزی ایران وجود دارد، تصریح کرد: تمایل داریم به عنوان اولین پروژه مشترک با بودجه دولتی گلخانه نمونه ای با فناوریهایی که در کشور شما وجود دارد، در گرجستان احداث کنیم که امیدواریم این پروژه مورد توجه شرکتها، بخش خصوصی و مردم قرار گیرد.

وی ایران را یکی از بزرگترین صادرکنندگان بازارهای جهانی برشمرد و یادآور شد: همچنین علاقه کشور گرجستان به بستن قراردادهایی در زمینه خرید مواد بسته بندی شده کشاورزی است.

 

قیمت تمام شده محصولات وارداتی از گرجستان به ایران 30 درصد بیشتر است

رکوزرلی دام زنده و گوساله را در این کشور موجود دانست و تاکید کرد: جای تاسف است که محصولات کشاورزی گرجستان از طریق کشورهای ثالث به ایران وارد می شود که به نظر می رسد این کار درست نیست.

وی با اعلام اینکه ایران حداقل 30 درصد بیشتر از هزینه مبادله مستقیم برای محصولات وارداتی از گرجستان پرداخت می کند، ادامه داد: این قیمت بالا به ضرر کشور ما نیز هست. بنابراین مصمم هستیم که قراردادهای مستقیمی بین دامداران و سایر بخشهای این کشور برقرار شود و آمادگی داریم که با قیمتی بسیار پایین فضایی را به شرکت های ایرانی برای احداث کشتارگاه اختصاص دهیم.

رکوزرلی گرجستان را فاقد کشتارگاه برشمرد و گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک پروازهای مستقیم بین دو پایتخت شروع شود و زمینه حضور همکاریهای بیشتر بین دو کشور را فراهم آورد./