تبلیغات
گیاهان طلایی - مراكز تشخیص و درمان آفات دامی و گیاهی رتبه بندی می‌شوند
گیاهان طلایی
شنبه 4 اردیبهشت 1389

مراكز تشخیص و درمان آفات دامی و گیاهی رتبه بندی می‌شوند

شنبه 4 اردیبهشت 1389

تهران - با تصویب نمایندگان مجلس،مراكز تشخیص و درمان آفات و بیماری‌های گیاهی و دامی رتبه بندی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا،نمایندگان در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس، بررسی طرح افزایش بهره وری بخش كشاورزی و منابع طبیعی را بررسی و موادی از آن را تصویب نهایی كردند.

با تصویب مجلس مقرر شد؟ در انعقاد قرارداد و ارجاع كارهای دولتی به مراكز تشخیص و درمان آفات و بیماری‌های گیاهی و دامی، رتبه بندی سازمان‌های نظام مهندسی و دامپزشكی ملاك عمل باشد.

این رتبه بندی براساس آیین نامه اجرایی رتبه بندی این مراكز كه حداكثر شش ماه پس از تصویب این قانون به پیشنهاد وزارت جهاد كشاورزی و با هماهنگی سازمان‌های نظام مهندسی كشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشكی جمهوری اسلامی ایران و كمیسیون‌های كشاورزی اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن و تعاون به تصویب هیات وزیران می‌رسد، صورت می‌گیرد.

مراكز تشخیص و درمان آفات و بیماری‌های گیاهی و دامی شامل كلینیك ها، پلی كلینیك ها، آزمایشگاه ها، داروخانه ها، بیمارستان ها، مراكز تلقیح مصنوعی و مایه كوبی و شركت‌های مهندسی و خدمات مشاوره فنی، اجرایی، مدیریتی، مالی و بیمه، اقتصادی، بازرگانی و كشاورزی است.

با تصویب نمایندگان مجلس، كاركنان این مراكز در صورت استقرار آنان در روستاها و شهرهای زیر ‪ ۲۰‬هزار نفر جمعیت، مشمول قانون بیمه صندوق بیمه روستاییان و عشایر خواهند بود.