تبلیغات
گیاهان طلایی - کیفیت گوجه فرنگی به دما بستگی دارد تا نور طبیعی
گیاهان طلایی
چهارشنبه 18 فروردین 1389

کیفیت گوجه فرنگی به دما بستگی دارد تا نور طبیعی

چهارشنبه 18 فروردین 1389

محققان به این نتیجه رسیدند که دما، مهمترین عامل در تعیین کیفیت گوجه فرنگی است.

به گزارش ایانا و به نقل از ساینس دیلی (Science Daily )، محققان می گویند تعیین کننده ترین عامل در کیفیت گوجه فرنگی، دما است. این تحقیق که به همت بخش تولید و حفظ نباتات موسسه باسک (اسپانیا) انجام شد، امکان زیادی برای آغاز کشت گوجه فرنگی در مناطقی که شدت نور به علت شرایط آب و هوایی اندک است، ایجاد کرده است.

یافته های این تحقیق به ویژه مطلوب مناطق جغرافیایی خاصی مانند کوههای کانتابریان (Cantabrian    ) در شمال اسپانیا است که غالباً پوشیده از ابر  و دارای 140 روز بارانی در سال است. همچنین پرورش گوجه فرنگی در گلخانه هایی که تابش نور خورشید در آنها اندک است.

در این تحقیق، شاخصهای مختلف ارزیابی حسی (طعم و بافت) و کیفیت غذایی مانند اسیدیته، مواد جامد محلول، ترکیبات فنولی، PH و میزان ویتامین C گوجه فرنگی بررسی شد.

برای این مقصود، گیاهان گوجه فرنگی بین 30 تا 50 درصد کمتر از مناطق آفتابی در جنوب در معرض تابش نور خورشید قرار گرفتند و همزمان گیاهان گوجه فرنگی که در معرض تابش 100 درصدی قرار داشتند، بررسی شد.

کشت گوجه فرنگی روی خاک در یک گلخانه بدون گرمای مصنوعی که قسمتی از آن سایه دار بود به نحوی انجام شد که جریان هوا بتواند درون مکان کشت یکنواخت باشد.

نتایج نشان داد کیفیت حسی و غذایی گوجه فرنگیهای در معرض تابش زیاد خورشید و آنها که کمتر در معرض نور خورشید بودند، خیلی مشابه یکدیگر است. نتیجه دیگر این پژوهش راهی برای کاهش هزینه گرم کردن گشوده است. چیزی که محققان دیگر کشورهای اروپایی مانند هلند نیز با انتخاب واریته هایی که نیاز به انرژی کمتری دارند، به دنبال آن هستند.

در این تحقیق معلوم شد هزینه گرم کردن را می توان با تولید گوجه فرنگی با همان کیفیت کاهش داد، اما عملکرد در واحد سطح کاهش می­یابد. بنابراین تولیدکنندگان باید بین کیفیت محصول و میزان عملکرد یکی را انتخاب کنند.

اکنون محققان در پی تحلیل این نکته هستند که چه مقدار می توان دما را به منظور کاهش مصرف انرژی و بدون تاثیرگذاری بر عوامل کیفی کم کرد. این یافته ها را می توان برای دیگر انواع میوه مانند توت فرنگی، خیار، هندوانه و کدو به کار گرفت.